T.C. İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
WEB SİTESİ GİZLİLİK VE ÇEREZ POLİTİKASI
Web sitemizi ziyaret edenlerin kişisel verilerini 6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunu uyarınca işlemekte ve gizliliğini korumaktayız. Bu Web Sitesi Gizlilik ve Çerez Politikası ile ziyaretçilerin kişisel verilerinin işlenmesi, çerez politikası ve internet sitesi gizlilik ilkeleri belirlenmektedir.
Çerezler (cookies), küçük bilgileri saklayan küçük metin dosyalarıdır. Çerezler, ziyaret ettiğiniz internet siteleri tarafından, tarayıcılar aracılığıyla cihazınıza veya ağ sunucusuna depolanır. İnternet sitesi tarayıcınıza yüklendiğinde, çerezler cihazınızda saklanır. Çerezler, internet sitesinin düzgün çalışmasını, daha güvenli hale getirilmesini, daha iyi kullanıcı deneyimi sunmasını sağlar. Oturum ve yerel depolama alanları da çerezlerle aynı amaç için kullanılır. İnternet sitemizde çerez bulunmamakta, oturum ve yerel depolama alanları çalışmaktadır.
Web sitemizin ziyaretçiler tarafından en verimli şekilde faydalanılması için çerezler kullanılmaktadır. Çerezler tercih edilmemesi halinde tarayıcı ayarlarından silinebilir ya da engellenebilir. Ancak bu web sitemizin performansını olumsuz etkileyebilir. Ziyaretçi tarayıcıdan çerez ayarlarını değiştirmediği sürece bu sitede çerez kullanımını kabul ettiği varsayılır.
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz aşağıda sıralanan amaçlarla T.C. İçişleri Bakanlığı tarafından Kanun’un 5. ve 6. maddelerine uygun olarak işlenmektedir:
Web sitemizi ziyaret etmeniz dolayısıyla elde edilen kişisel verileriniz, kişisel verilerinizin işlenme amaçları doğrultusunda, iş ortaklarımıza, tedarikçilerimize kanunen yetkili kamu kurumlarına ve özel kişilere Kanun’un 8. ve 9. maddelerinde belirtilen kişisel veri işleme şartları ve amaçları kapsamında aktarılabilmektedir.
Çerezler, ziyaret edilen internet siteleri tarafından tarayıcılar aracılığıyla cihaza veya ağ sunucusuna depolanan küçük metin dosyalarıdır. Web sitemiz ziyaret edildiğinde, kişisel verilerin saklanması için herhangi bir çerez kullanılmamaktadır.
Web sitemiz birinci ve üçüncü taraf çerezleri kullanır. Birinci taraf çerezleri çoğunlukla web sitesinin doğru şekilde çalışması için gereklidir, kişisel verilerinizi tutmazlar. Üçüncü taraf çerezleri, web sitemizin performansını, etkileşimini, güvenliğini, reklamları ve sonucunda daha iyi bir hizmet sunmak için kullanılır. Kullanıcı deneyimi ve web sitemizle gelecekteki etkileşimleri hızlandırmaya yardımcı olur. Bu kapsamda çerezler;
İşlevsel: Bunlar, web sitemizdeki bazı önemli olmayan işlevlere yardımcı olan çerezlerdir. Bu işlevler arasında videolar gibi içerik yerleştirme veya web sitesindeki içerikleri sosyal medya platformlarında paylaşma yer alır.
Oturum Çerezleri (Session Cookies) |
Oturum çerezleri ziyaretçilerimizin web sitemizi ziyaretleri süresince kullanılan, tarayıcı kapatıldıktan sonra silinen geçici çerezlerdir. Amacı ziyaretiniz süresince İnternet Sitesinin düzgün bir biçimde çalışmasının teminini sağlamaktır. (ASP.NET_SessionId) |
Web sitemizde çerez kullanılmasının başlıca amaçları aşağıda sıralanmaktadır:
Farklı tarayıcılar web siteleri tarafından kullanılan çerezleri engellemek ve silmek için farklı yöntemler sunar. Çerezleri engellemek / silmek için tarayıcı ayarları değiştirilmelidir. Tanımlama bilgilerinin nasıl yönetileceği ve silineceği hakkında daha fazla bilgi edinmek için www.allaboutcookies.org adresini ziyaret edilebilir. Ziyaretçi, tarayıcı ayarlarını değiştirerek çerezlere ilişkin tercihlerini kişiselleştirme imkânına sahiptir.
Kanunun “ilgili kişinin haklarını düzenleyen” 11. maddesi kapsamındaki talepleri, Politika’da düzenlendiği şekilde, ayrıntısını Başvuru Formunu’nu Bakanlığımıza ileterek yapabilir. Talebin niteliğine göre en kısa sürede ve en geç otuz gün içinde başvuruları ücretsiz olarak sonuçlandırılır; ancak işlemin ayrıca bir maliyet gerektirmesi halinde Kişisel Verileri Koruma Kurulu tarafından belirlenecek tarifeye göre ücret talep edilebilir.
Geleceğimizin teminatı olarak gördüğümüz gençlerimizin eğitimine önem vererek onları dış dünyayı okuyabilen, rekabetçi, günümüz ihtiyaçları doğrultusunda donanım kazanmış, vizyon sahibi, özgüveni yerinde, milli şuuru yüksek ve maneviyatı güçlü bir şekilde yetiştirmek istikbalimiz açısından son derce önemlidir. Ülkemizin 2053 ve 2071 vizyonlarına ulaşmasında en büyük pay, iyi şekilde yetişerek donanım kazanan gençlerimizin olacaktır.
Uzun ve yorucu bir çalışma döneminden sonra bugün başlayacak olan yaz tatili, gerek öğrencilerimiz gerekse öğretmenlerimiz için dinlenme ve nefes alma dönemi olacaktır.
Kıymetli Öğretmenler,
Büyük bir heyecan ve umutla başladığımız eğitim öğretim yılını huzur içinde tamamlamış bulunmaktayız. Eğitim öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, ilimizin başarı seviyesinin arttırılmasında göstermiş olduğunuz gayretli ve özverili çalışmalarınızdan dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Sizlere ve ailelerinize sağlıklı, mutlu ve gönlünüzce yaşayacağınız bir yaz tatili diliyorum.
Sevgili öğrenciler,
Yıl boyunca gösterdiğiniz gayretli çalışmalar dolayısıyla sizleri kutluyorum. Almış olduğunuz karneler kesinlikle kişiliğinizi, zekânızı kategorize eden bir gösterge olmayıp sadece eğitim-öğretim ortamlarında sergilediğiniz performansın geri bildirimidir. Sizlerin zayıf ve güçlü yönlerinizi keşfedip, varsa eksikliklerinizi analiz etmeniz ve yeni eğitim öğretim yılı için tedbirler almanız adına bir imkândır. Çalıştığınız takdirde başarılı olacağınıza dair inancınızı, başarabileceğinize dair güveninizi hep güçlü tutmanızı diliyorum.
Değerli Veliler,
Sizler evlatlarınıza her türlü desteği sağlayarak eğitim-öğretim sürecinin sağlıklı ve başarılı bir şekilde ilerlemesine yardımcı ve destek oldunuz. Öğrencilerimizin tatil süresince hem dinlenmesi ve hem de okuyarak kaliteli zaman geçirmeleri konusunda sizlerden de destek bekliyoruz. Bu eğitim öğretim yılı için de siz değerli velilerimize şükranlarımı sunuyorum.
Bu duygularla; 2023-2024 eğitim öğretim yılı sonunda karne sevinci yaşayan öğrencilerimizin heyecanını paylaşıyor, özverili çalışmalarından dolayı tüm eğitim camiamıza ve desteklerinden dolayı kıymetli velilerimize şükranlarımı sunuyorum. İyi tatiller.